خمیر آلومینیوم

توضیح در مورد خمیر آلومینیوم:

در این مقاله، به بررسی یکی از مواد اساسی در صنایع ساخت و ساز، یعنی خمیر آلومینیوم می‌پردازیم. خمیر آلومینیوم در واقع، پیگمنت‌ها یا رنگدانه‌های آلومینیومی هستند که با افزودن افزودنی‌های مختلف در حلال‌های متنوع یا آب توزیع می‌شوند. در این متن، به توضیحاتی در مورد خمیر آلومینیوم لیفینگ و خمیر آلومینیوم نان لیفینگ نیز خواهیم پرداخت.

تعریف خمیر آلومینیوم:

خمیر آلومینیوم به عنوان پیگمنت‌های رنگی آلومینیومی با استفاده از افزودنی‌ها و حلال‌های متنوع تولید می‌شود. از پیگمنت‌های مختلف نظیر کورن فلیک و سیلور دالر به همراه حلال‌های هیدروکربنی چون وایت‌اسپریت استفاده می‌شود. استفاده از آب به عنوان حلال نیز در برخی موارد مانند پوشش پایه‌های آبی انجام می‌شود و استئاریک اسید یا اسیدهای چرب غیراشباع نیز بسته به کاربرد محصول افزوده می‌شود.

کاربردهای خمیر آلومینیوم:

خمیر آلومینیوم در صنایع مختلف کاربردهای متنوعی دارد، از جمله:

– پوشش‌های سقف
– ایجاد اثر متالیک
– پوشش‌های ضدخوردگی
– پوشش خودروها
– قطعات و لوازم جانبی
– صنعت لوازم آرایشی
– پوشش لوازم الکتریکی مصرفی
– پوشش‌های پودری و صنعتی
– و …

انواع خمیر آلومینیوم:

خمیرهای آلومینیوم بر اساس آرایش پیگمنت‌ها و مواد افزودنی به دو نوع خمیر آلومینیوم لیفینگ و خمیر آلومینیوم نان لیفینگ تقسیم می‌شوند.

1. خمیر آلومینیوم لیفینگ (Leafing):
با اضافه کردن ماده افزودنی استئاریک اسید، پیگمنت‌ها روی سطح فیلم رنگ قرار می‌گیرند و خمیر آلومینیوم لیفینگ به دست می‌آید. این نوع خمیر دارای اثر متالیک روشن است و بی‌اثر متالیک رنگی می‌باشد. استفاده از آن در پوشش‌های ضدخوردگی و پوشش سقف‌ها رایج است.

2. خمیر آلومینیوم نان لیفینگ (Non-Leafing):
با افزودن اسیدهای چرب غیراشباع نظیر اولئیک اسید، پیگمنت‌ها به صورت همگن در فیلم رنگ توزیع می‌شوند. این خمیرها مقاومت بالایی در برابر س

Author

IT_Team

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *