مقالات Uncategorized

تولید خمیر آلومینیوم با روش ابداعی جوان زنجانی

یک مخترع از تولید خمیر آلومینیوم با روشی ابداعی جدید خبر داد.

آرین محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، گفت: دستگاه پلیک خمیر آلومینیوم و فلزات غیرآهنی در جشنواره منطقه‎ای کوهساران جزو اثرات برتر انتخاب شد. این مواد در مواردی که به مواد پرانرژی سوخت نیاز است مانند موشک‎ها استفاده می‌شود.

وی افزود: این دستگاه ابداعی است و در دنیا نظیر ندارد و سبب پایین آمدن قیمت تمام شده تولید محصول می‌شود. قبلاً خمیر آلومینیوم وارداتی بوده و تکنولوژی آن در انحصار چند کشور قرار داشت و این خمیر از کشورهای چین، آلمان و آمریکا به سایر کشورها صادر می‌شد.

این دانشجوی کارشناسی رشته برق در دانشگاه آزاد اسلامی زنجان خاطرنشان کرد: با وجود اینکه تکنولوژی تولید خمیر آلومینیوم در انحصار چند کشور بود هزینه تولید این کشورها نیز بسیار بالا است، ولی با طراحی پروسه تولید جدید علاوه بر کاهش هزینه، خلوص محصول تولیدی این خمیر آلومینیوم ایرانی مطابق آزمایش‎ها بالاتر از حد استاندارد است.

وی اظهار کرد: اقدامات تجاری‎سازی برای تولید این محصول در حال پیگری است که با استفاده از تسهیلات موجود پیگیر تکمیل این پروسه هستیم.

به گزارش ایسنا، در جشنواره منطقه‌ای کوهساران 146 اختراع از استان‌های تهران، قزوین، البرز، آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، زنجان و گیلان حضور داشتند که 16 اختراع برتر شناخته شدند که دستگاه آرین محمدی در بین این 16 اختراع قرار دارد.

Author

IT_Team

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *