در مراسم رونمایی از این طرح اختراعی ملی که با حضور دکتر نقوی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و رضا ریاحی فرماندار قرچک  برگزار شد محمد مهدی نثاری‌فردمطلق مدیرعامل شرکت کارخانجات بنای سبک قدس رضوی مجری این طرح گزارشی از روند اجرای طرح ارائه کرد.

وی خواستار معرفی مناسب محصولات این کارخانه در کشور شد و افزود: محصولات این کارخانه هم‌اکنون در بسیاری از کشورهای خارجی عرضه می‌شود.

نثاری‌مطلق ادامه داد: سالانه بیش از ۵۰۰ تن خمیر و پودر آلومینیوم از خارج وارد می‌شد تا نیاز واحدهای تولیدی داخل را تأمین کند.

 

وی تصریح کرد: مرحله نخست طرح تولید خمیر آلومینیوم هم‌اکنون با گنجایش تولید روزانه ۳۰ کیلو خمیر در حال اجرا است و قرار است به‌زودی مراحل دیگر آن تکمیل شود.

مدیرعامل شرکت کارخانجات بنای سبک قدس رضوی عنوان کرد: با تکمیل شدن این فرآیند و تأمین نیاز‌های داخل، کشور در این زمینه به خودکفایی می‌رسد.

وی گفت: بتن سبک یکی از محصولات مدرن صنعت ساختمان سازی است که در برابر گرما، سرما، صدا و آتش مقاوم است و به عنوان عایق مطرح است.

 

این مسئول اظهار داشت: همچنین در یکی از کارخانه‌های شهرک صنعتی ورامین نیز ماده فوق روان‌کننده بتن تولید می‌شود که تنها دو کشور در جهان صاحب این فناوری هستند.

وی در پایان گفت: از سه ماه گذشته، بتن‌های سبک کاملاً ایرانی به کشورهای همسایه صادر می‌شود و هم‌اکنون خانه‌های بیشتر شهرهای عراق با این محصول ساخته می‌شود.

گفتنی است، پیش از این، پودر و خمیر آلومینیوم از کشورهای اروپایی مانند آلمان و چین وارد می‌شد و صنعت بتون سبک کشور از پیش از انقلاب تاکنون به شدت به این ماده وابسته بود.

همچنین تحریم‌ها و نیز کاربردهای شبه نظامی از یک‌سال گذشته تاکنون مانع از ورود این نوع ماده اولیه صنعت ساختمان سازی به داخل کشور شده بود.

خمیر آلومینیوم نه تنها در این صنعت، بلکه در صنایع نظامی سوخت جامد موشک کاربرد دارد.

و در انتها طی مراسمی دکتر نقوی به سخنرانی پداخت و در آخر از بازنشستگان کارخانه تقدیر و تشکر به عمل آمد

Most Recent Projects
تماس با ما

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.